Boostery NO - dobre przedtreningówki

Boostery NO (tlenku azotu), to świetny dodatek w czasie budowania masy mięśniowej. Czym właściwie są i po co ci te przedtreningówki?

Boostery tlenku azotu są bardzo często wykorzystywane przy budowaniu solidnej masy mięśniowej. Co ciekawe, jeden z głównych składników można wykorzystać zarówno w kontekście sportowym, jak i zdrowotnym.

Boostery tlenku azotu to jedne z najpopularniejszych suplementów na rynku sportowym. Przeznaczone są wszystkim tym, którzy chcą się wspomóc przed wysiłkiem, zwiększając wydajność oraz efektywność sesji treningowej.

Boostery tlenku azotu – czym są i co dają?

Boostery NO, to jedne z najpopularniejszych przedtreningówek wykorzystywanych w dyscyplinach sylwetkowych czy siłowych. Bazują przede wszystkim na aminokwasie argininy, doprowadzającym do zwiększenia wytwarzania tlenku azotu. Dzięki polepszonej syntezie NO zmniejszamy ryzyko poważnych schorzeń układu sercowo – naczyniowego, takich jak stany zawałowe mięśnia sercowego czy nadciśnienie.

Co ciekawe, suplementy na bazie argininy lub środki, które zawierają aminokwas jako samodzielny składnik, bardzo dobrze sprawdzają się również w przypadku problemów z potencją / erekcją. Swego czasu popularne były też suplementy oparte na agmatynie.

Boostery azotowe wpływają też korzystnie na wydzielanie hormonów o funkcji regulacyjnej względem metabolizmu. Te same hormony (np. GH czy insulina) wykazują potencjał silnie anaboliczny, czyli w dużym stopniu sprzyjają pracy nad muskulaturą. Przede wszystkim jednak, za sprawą przyjmowania boosterów NO, dochodzi do zjawiska tak zwanej pompy mięśniowej.

Czym jest pompa mięśniowa? Otóż, zwiększone wydzielanie tlenku azotu jest równoznaczne z rozszerzeniem światła naczyń. Dzięki temu polepsza się przepływ składników anabolicznych, regeneracyjnych i innych elementów odżywczych do mięśni. Wraz z pożytecznym składnikami, do mięśni trafia też o wiele więcej krwi wraz z tlenem. Bardziej natlenowane i ukrwione mięśnie z większą pulą składników odżywczych, to większe i silniejsze mięśnie. Ponadto, zwiększeniu ulega również magazyn glikogenu.

Warto wspomnieć, że przedtreningówki nasilające produkcję NO mogą sprawdzić się też po treningu – szczególnie te, oparte na argininie. Po przedostaniu się do organizmu ulega przemianom, które ogromnie sprzyjają procesom regeneracyjnym. Właśnie z tego względu, coraz częstszą praktyką jest suplementacja potreningowa argininą czy boosterami NO w sportach walki. Przed treningiem w tego typu sportach może wręcz przeszkadzać, ale po zakończeniu ćwiczeń staje się jak najbardziej przydatna.

Podsumowując korzyści wynikające ze stosowania boosterów tlenku azotu:

  • zapewniają lepsze ukrwienie i natlenowanie mięśni,
  • sprzyjają budowaniu masy mięśniowej,
  • usprawniają procesy regeneracyjne,
  • działają prozdrowotnie na układ sercowo – naczyniowy,
  • wspierają funkcje seksualne,
  • zwiększają efektywność sesji treningowych i wpływają na wzrost parametrów fizycznych.

Dla lepszych efektów w zakresie budowania masy mięśniowej bardzo często są łączone z kreatyną. Jeśli ktoś nie zna mechanizmu jej działania, to zapraszam TUTAJ.

 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

© 2020 MojeCialo.com Wszelkie prawa zastrzeżone || Treści zawarte na stronie MojeCialo.com mają charakter informacyjno - edukacyjny. Nie mogą być traktowane jako zalecenia lub porady lekarskie. Autorzy i/lub administracja nie ponoszą odpowiedzialności za wcielanie w życie informacji zamieszczonych na stronie. Wszelkie działania powinny być konsultowane ze specjalistą.

Please publish modules in offcanvas position.